Costa Blanca, czyli najpiękniejsze wybrzeże w Hiszpanii

Costa Blanca, czyli najpiękniejsze wybrzeże w Hiszpanii

Hiszpania to gorący kraj, który słynie nie tylko z pięknych krajobrazów i zabytków, ale również z niesamowitego wybrzeża. Z tego właśnie powodu turyści bardzo często oblegają te kraj i cieszą się słońcem oraz typową hiszpańską opalenizną po udanym urlopie na wybrzeżu. Wszystko to dzięki piaszczystym plażom, które zdobią nadmorskie kurorty i sprawiają, że odpoczynek nabiera intensywnego wymiaru.

Jakie destynacje turyści oblegają najczęściej?

 

Przede wszystkim należy wymienić tutaj Costa del Sol oraz Costa Brava. Co roku właśnie te dwa wybrzeża są jednymi z najbardziej obleganych przez turystów. Właśnie do tych destynacji wybierają się zarówno single, rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze. Kurorty te przyciągają nie tylko pięknymi, szerokimi i piaszczystymi plażami, ale również niesamowitą kulturą ludową oraz tradycyjną kuchnią.

Linia brzegowa, o której wyżej wspomniano, wynosi aż 200 kilometrów! To jednak nie koniec pozytywnych stron tego miejsca. Można by rzec, iż sezon trwa tutaj przez około 300 dni w roku! Wszystko dzięki niesamowitej pogodzie, która utrzymuje się tak długo i daje świetne warunki do tego, by plażować, leniuchować i korzystać z odpoczynku na świeżym powietrzu w rajskim miejscu.

Białe wybrzeże

 

Właśnie taką nazwę noszą tutejsze plaże. Wszystko z powodu bardzo jasnego piasku, który jedynie dodaje uroku i zwiększa walory turystyczne oraz krajobrazowe tego miejsca. Piękno śródziemnomorskich miasteczek w tej okolicy zachwyca i zapiera dech w piersiach.

Wybrzeże to nie tylko piasek i morze, to również inne atrakcje, a pośród nich chociażby gra Benacantil, na której znajduje się twierdza o nazwie Castillo de Santa Barbara. Widok z tego miejsca zachwyca i sprawia, że pobyt Hiszpanii pozostaje na zawsze w pamięci turystów.

Wybrzeże to nie tylko piękne plaże, ale i liczne restauracje, w których można pysznie zjeść. Wzdłuż wybrzeża rozpościerają się niesamowite drapacze chmur, które jedynie dodają kurortowi nowoczesności oraz podnoszą jego wartość. Do tego liczne nocne kluby, w których tętni gorąca muzyka. Jest to więc miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Inne atrakcje warte uwagi

 

Jeśli już przebywa się w Hiszpanii, warto poświęcić dzień lub dwa na inne atrakcje, które na pewno urozmaicą pobyt i dodadzą mu jeszcze większej wartości. Szczególnie trzeba odwiedzić katedrę w Walencji, która słynie z legendarnego Świętego Graala, ale także centrum nauki i sztuki o nazwie Ciudad de las Artes y las Ciencias.

Kolejnym interesującym miejscem jest La Mare de Deu del Consol. W tym miejscu można odpocząć od ulicznego nadmiaru turystów, zakosztować ciszy i spokoju.

Jeżeli jednak pozostanie nam jeszcze trochę czasu na urlopie, można śmiało wybrać się w podróż do Elx, by zwiedzić jeden z największych w Europie gajów palmowych. Ciekawostką jest, iż znajduje się tutaj aż pół miliona drzew palmowych. Jest to więc kolejne miejsce warte odwiedzenia.

Jak widać, Hiszpania jest bardzo różnorodna, a do tego niezwykle interesująca i ciekawa. Liczne atrakcje, zarówno krajobrazowe, jak i kulturalne tworzą klimat, który przyciąga turystów z całego świata.

Zobacz filmik prezentujący costa blanca – LINK