Jak zaaranżować rodzinny ogród?

Jak zaaranżować rodzinny ogród?

Ogród, to przede wszystkim rośliny. Całe mnóstwo różnokolorowych kwiatów, ozdobnych traw i innych roślin, które mają cieszyć oko. Ale jak zaaranżować to nasze miejsce w taki sposób, by stało się okazją do rodzinnych spotkań?

Ogród dla dorosłych i dla dzieci

 

Ogród, powinien być takim miejscem marzeń. Oazą spokoju. Okazją do wypoczynku dla przynajmniej dwóch pokoleń, choć bywają przypadki, że z udogodnień w ogrodzie będą koszytały i trzy pokolenia. Co zrobić, by sprostał on oczekiwaniom zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych osób?

Jednym z najważniejszych elementów rodzinnego ogrodu, będą oczywiście rośliny. Warto wybierać takie, które nie sprawią wielkich trudności w uprawie, a dodatkowo szybko odrosną w razie połamania. Taki ogród, to też drzewa owocowe – niezwykle przyjemnie jest móc zrobić sobie przecież wczasy pod gruszą – i to zupełnie dosłownie.

Są też wielbiciele ogródków, w których hoduje się domowe warzywa – to prawdziwy rarytas, ale do tego trzeba mieć jednak cierpliwość.

A co z przestrzenią dla dzieci? Tutaj sprawdzą się między innymi domki z drewna. Idealne miejsce, by się schronić przed upałem w cieniu lub przed deszczem we wszystkie te dni, kiedy pogoda płata nam figle.

Co jeszcze w strefie wypoczynku?

 

Jeśli chodzi o dzieci, to na pewno piaskownica – chyba każdy maluch lubi zabawy w piasku. Można też pokusić się o zjeżdżalnię choć domki z drewna często mają ją w zestawie. Obowiązkowym – letnim elementem – jest także basen, który można wypełnić albo kolorowymi piłeczkami, albo po prostu wodą. Kąpiel w takim basenie daje możliwość odetchnięcia od upałów.

Rodzinny ogród to także miejsce na hamak – pewnie będą o niego kłótnie, bo jest on zazwyczaj jednym z ulubionych elementów części wypoczynkowej.
W ogrodzie powinniśmy także znaleźć miejsce na taras. Najlepiej drewniany – pasujący do domku. Taras to miejsce, gdzie można spędzać czas nawet w przypadku deszczu. Wystarczy duży stół i kilka krzeseł. Lampiony, trochę świec – i możemy stworzyć naprawdę przyjazną atmosferę.