Kosmetyki w ciąży

Kosmetyki w ciąży

Chociaż mówi się, że kosmetyki w ciąży są niewskazane, bez niektórych żadna kobieta nie może się obejść. Te dziewięć miesięcy ma ogromny wpływ nie tylko na życie, ale również wygląd przyszłej mamy. Za większość widocznych gołym okiem zmian odpowiadają hormony. Wzrost estrogenów przekłada się na wygładzenie, a zarazem przesuszenie skóry. Stopniowo rosnący brzuszek oraz zaokrąglające piersi są przyczynę nieestetycznych rozstępów. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych specyfików dedykowanych kobietom w ciąży. Stworzone w oparciu o naturalne składniki, pozbawione sztucznych barwników i szkodliwych substancji, są w pełni bezpieczne dla zdrowia i życia zarówno matki jak i dziecka. Odpowiednio dobrane nie powodują skutków ubocznych, w tym reakcji alergicznych.

Większość kobiet w ciąży posiada w kosmetyczce komplet specyfików do makijażu, preparat do demakijażu, żel pod prysznic, krem na dzień i na noc oraz balsam co ciała. Co jeszcze sprawdzi się podczas kolejnych dziewięciu miesięcy?

  1. Krem do twarzy z wysokim filtrem UV pozwoli uniknąć nam przebarwień spowodowanych wysokim poziomem estrogenów. Warto wybrać krem o minimalnym współczynniku SPF30. Większość filtrów ulatnia się w ciągu dwóch godzin od momentu nałożenia kremu, a więc proceder ten należy powtarzać kilkukrotnie w ciągu dnia.
  2. Największym utrapieniem w ciąży są rozstępy. Stosując wysokojakościowy krem przeciw rozstępom możemy znacząco ograniczyć ich powstawanie i rozrost. Wybierając odpowiedni produkt należy zwrócić uwagę czy jego skład został poszerzony o mikroelementy sprzyjające regeneracji naskórka.
  3. Krem do biustu sprawi, że nasze piersi nie tylko będą mniej wrażliwe, ale również bardziej jędrne. Warto wybrać produkt przeciw rozstępom, gdyż nagły wzrost gruczołów piersiowych może przyczynić się do ich powstania.
  4. Od piątego miesiąca nasze stopy zaczynają puchnąć. Spory ciężar, który musimy dźwigać sprawia, że na naszych łydkach pojawiają się obrzęki. Aby ukoić zmęczenie spowodowane rosnącym brzuszkiem (i wagą) warto zaopatrzyć się w chłodzący żel z metanolem do stóp oraz łydek.
  5. Wiele pań w ciąży skarży się na cellulit. Kobiety, które nigdy wcześniej nie miały „pomarańczowej skórki” będąc w stanie błogosławionym zmuszone są do stosowania specjalnych kremów antycellulitowych. Warto wybrać specyfik, który sprawdzi się również w przypadku redukcji rozstępów. Dzięki temu będziemy mogły stosować jeden, a nie dwa balsamy – oszczędzimy zarówno czas jak i pieniądze.