Nowoczesne meble do pokoju dziecięcego

Nowoczesne meble do pokoju dziecięcego

Z pewnością, urządzaniu pokoiku dla dziecka należy poświęcić wyjątkowo dużo uwagi. Wybór mebli, ich kolorów, czy też kształtów, ma niebagatelny wręcz wpływ na rozwój dziecka. Warto mieć na uwadze, że małe dzieci spędzają większość dnia w pokoju, dlatego przestrzeń w okół nich jest tak ważna.

Zestaw meblowy bellamy nomi

 

Niewątpliwie, duże zainteresowanie budzi ostatnimi czasy zestaw nomi bellamy. Jest to zestaw nowoczesnych mebli do pokoju dziecięcego. Co je wyróżnia? Dlaczego rodzice tak chętnie wybierają bellamy nomi?

Na pewno w oczy rzucają się od razu charakterystyczne kształty mebli, o których mowa. Są one bez wątpienia dosyć niestandardowe. Przede wszystkim, łatwo zauważyć wiele elementów trójkątnych. Wydaje się, że ogólnie trójkąty nie są zbyt często wykorzystywane, jeśli chodzi o konstrukcję mebli. Jednakże, w zestawie bellamy nomi trójkąty są obecne z konkretnego powodu.

Uważa się, że kształt trójkąta budzi u dzieci dobre skojarzenia, a co za tym idzie, wpływa pozytywnie na ich emocje. Wynika to z faktu, że trójkąt powszechnie, nie tylko wśród dzieci, kojarzony jest z domem. Dla dzieci natomiast, zwłaszcza tych najmniejszych, nie istnieje absolutnie żadne bezpieczniejsze miejsce niż dom. Mając więc cały czas do czynienia z trójkątami, dzieci odczuwają bardzo duże bezpieczeństwo i są spokojne.

Ponadto, w meblach bellamy nomi wiele jest również elementów kolistych. Tutaj również chodzi o skojarzenia. Koło jest w pewnym sensie symbolem otwartości. Uważa się więc, że w kontakcie z kolistymi kształtami dzieci również stają się bardziej otwarte. Okrągłe meble mogą więc stymulować u dzieci chęć do eksploracji rzeczywistości.

Jasny, spokojny pokój

Z całą pewnością, kształty to nie wszystko. W meblach przynajmniej tak samo ważne są kolory. Wiedzą to również producenci mebli nomi bellamy, dlatego też są one w zdecydowanej większości białe. Kolor ten nie wywołuje żadnych negatywnych emocji, jest stonowany, ale też nie zaciemnia pokoju. Wręcz przeciwnie, mocno go rozjaśnia i sprawia, że panuje w nim dobra atmosfera.

Należy jednak zauważyć, że bellamy nomi nie w całości są białymi meblami. Niektóre elementy pozostawiono niepomalowane, dlatego występują w naturalnym kolorze drewna. Jest to więc brąz, jednak mocno rozjaśniony.

Z czego są zrobione meble?

Podstawowym materiałem używanym do konstrukcji mebli bellamy nomi jest drewno. Konkretnie, są to jego dwa rodzaje. Najwięcej jest tutaj drewna dębowego, jednak w dużej ilości występuje również drewno bukowe.

Czy meble bellamy nomi są bezpieczne dla dzieci?

Rodzice często mają wątpliwości co do mebli, czy aby na pewno są one bezpieczne dla ich dzieci. Zdarza się bowiem, że na przykład farba, którą pomalowano meble wywołuje u dzieci alergię. Jednakże, producent nomi bellamy zwraca uwagę na to, aby meble nie wywoływały alergii. Stosowane farby są więc bezpieczne, podobnie jak również wszystkie elementy, z których konstruuje się meble. Również budowa mebli, pozbawionych ostrych krawędzi, sprawia, że maluch jest w swoim pokoju bezpieczny.

Meble kupisz w sklepie e-babsytuff.pl