Suchy czy mokry basen, co wybrać?

Suchy czy mokry basen, co wybrać?

Niewątpliwie, suche baseny robią dziś furorę. Zstąpienie wody kulkami okazało się strzałem w dziesiątkę. Skąd jednak popularność tych zabawek? Co sprawia, że tak wielu rodziców ceni je wyżej od tradycyjnych, najzwyklejszych basenów z wodą?

Pełne bezpieczeństwo dziecka

Po pierwsze, suchy basen w zasadzie pod wszystkimi względami zdaje się być bezpieczniejszy dla dziecka. Po drugie, woda w basenie zwykle nie jest gorąca. Dlatego też, dziecko, które ma odporność dużo niższą niż dorosły człowiek często może chorować, jeśli będzie kąpać się w takim basenie. Oczywiście, przynajmniej teoretycznie wodę w basenie zawsze można podgrzewać. Niemniej jednak, wymaga to wysiłku oraz poświęcenia dużych funduszy pieniężnych. Poza tym, nie rozwiązuje to całkowicie problemu. Kiedy dziecko z ciepłej wody zostanie wyciągnięte na chłodniejsze powietrze lub też po prostu akurat wiatr będzie wiał nieco mocniej, tak czy inaczej może dojść do przeziębienia. Suchy basen z kulkami dla dzieci to na pewno dobry wybór.

Poza tym, w wodzie dziecko może po prostu się utopić. Oczywiście, jest to bardzo mało prawdopodobne, gdyż wody w tego typu basenach o których mowa jest zawsze bardzo mało, jednak czasami to wystarczy. Jeśli chodzi o suchy basen, nie ma takiej możliwości, aby kulki przykryły dziecko całkowicie. Nie oznacza to jednak oczywiście, że można malucha zostawić w basenie samego. Nawet w kontakcie z najbezpieczniejszymi zabawkami dziecko nie jest całkiem bezpieczne, gdyż nieświadomie może ono samo wyrządzić sobie jakąś krzywdę.

Gdzie i kiedy rozstawić basen?

Basen wodny z reguły rodzice rozkładają dzieciom w ogrodzie. Posiadacze działek natomiast często właśnie na działce, przed altaną stawiają basen, aby dziecko przychodząc tam z rodzicami miało co robić. Oczywiście, suchy basen również może stać w takich miejscach. Niemniej jednak, ma on tę przewagę, że może również stać gdzie indziej. Nie ma problemu z tym, aby rozłożyć go w pokoju gościnnym, czy też na tarasie. Przede wszystkim, aby dziecko mogło się bawić w takim basenie, nie musi wcale być gorąco na zewnątrz. Po drugie natomiast, nie trzeba też myśleć o tym, jak doprowadzić do basenu wodę.

Składanie basenu

Dobrze jest zadbać o to, aby kupić suchy basen, który jest łatwo złożyć. Najlepsze są również takie suche baseny, które po złożeniu są małe. Można je wtedy schować czy to do szafki, czy też pod łóżko. Ponadto, jeśli suchy basen składa się szybko i naprawdę bardzo łatwo, nie ma problemu, aby zabierać go ze sobą na przykład na wakacje, czy też na jakiś weekendowy wyjazd z dzieckiem poza miasto.