Szukaj niszy i odnieś sukces

Szukaj niszy i odnieś sukces

Podobno Ci, którzy mają odwagę podążać własnymi ścieżkami, mają większe szanse na spektakularny sukces. I chociaż błądzenie i poszukiwanie pomysłu na biznes może zająć nieco więcej czasu niż „podążanie za tłumem”, to istnieje realna szansa, że to właśnie niszowe rozwiązanie stanie się początkiem udanego biznesu. Pozostaje tylko pytanie – czy masz na to odwagę?

Filozofia

 

Nie jest wielką filozofią stwierdzenie, że to popyt czyni podaż. Czasami jednak warto nieco się poświęcić, by odwrócić ten proces i poprzez podaż zacząć kształtować coraz większy popyt na ofertowane produkty lub usługi. Do tego potrzebna jest jednak odpowiednie przygotowanie i determinacja. Wybierając nietypowy rodzaj produktów lub usług, należy pamiętać o tym, że  nowe propozycje i rozwiązania potrzebują więcej czasu, by zaczęły wzbudzać powszechne zainteresowanie klientów. Wystarczy jednak, że znajdziemy coś, co będzie stanowiło tzw. niszę na rynku, a biznes stanie się źródłem sporych dochodów.

Produkty niszowe

 

W przypadku firm, które oferują usługi i produkty niszowe, konkurencja jest znacznie mniejsza (lub w ogóle nie występuje), niż wówczas, gdy działają one na rynku mocno nasyconym. Można więc wybrać sprawdzone rozwiązania, które przyniosły sukces innym firmom i starać się z nimi konkurować, lub wybrać coś nowego, innowacyjnego i niepowtarzalnego. I chociaż w tym drugim przypadku ryzyko niepowodzenia jest większe, to jednak należy pamiętać o tym, że zawsze musi być ktoś, kto będzie prekursorem i wyznaczy nowe ścieżki na globalnym rynku.