Co warto zwiedzić w Azji?

Co warto zwiedzić w Azji?

Wyjazdy poza sezonem to naprawdę atrakcyjna okazja dla osób, które nie lubią tłumów i wysokich cen. Polacy w związku z tym coraz częściej wybierają się w dalsze podróże, ponieważ ich ceny są niezwykle interesujące, a wyprawa będzie niezapomnianym przeżyciem i wspomnieniem na całe życie. Jaki jednak kierunek obierają nasi rodacy? Mowa tutaj o Azji. Kontynencie egzotycznym, który przyciąga swoja wyjątkowością, unikatowością i oczywiście odmiennością. Co zatem warto zobaczyć w Azji?

Indie

 

Indie to przepiękna kraina, w której najczęściej odwiedzanymi destynacjami są Kerala oraz Goa. Jednym z najpiękniejszych miejsc jest plaża Palolem oraz wodospady Dudhsagar i Arvalem. Turyści, którzy pragną znaleźć nocleg jak najbliżej tamtych miejsc, muszą liczyć ie z koniecznością zapłaty do około 70 euro za noc dla dwóch osób. Bardzo interesującym i przykuwającym uwagę miejscem jest również Rezerwat Przyrody Waynad, w którym nie trudno o spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, jak tygrysy i słonie. Piękno parku, jego fauna i flora to atuty nie do przeoczenia. Z pewnością po takiej wyprawie pozostaną w naszej pamięci niesamowite wspomnienia.

Tajlandia

 

Dlaczego by nie wspomnieć o kraju, w którym na niemalże każdym kroku panuje uśmiech? Największą atrakcją regionu jest oczywiście Bangkok, czyli stolica Tajlandii. W tymże mieście można skorzystać z całkiem atrakcyjnego noclegu w cenie nieprzekraczającej 70 euro za dobę. Co więcej, ilość ośrodków wypoczynkowych jest spora, dlatego można przebierać w ofertach i skorzystać z tej, która akurat dla nas będzie najbardziej korzystna. Godnym dowiedzenia miejscem jest np. wyspa Phuket, która prezentuje interesujące połączenie architektury portugalskiej i chińskiej. Warto również wybrać się na wyspę Ko Samui, a więc wyspę kokosowych drzew. Piękne krajobrazy i niesamowita przyroda tylko czekają na jej odkrycie przez zagranicznych turystów.

Indonezja

 

To niezwykle atrakcyjna, wręcz bajkowa kraina, w której jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc jest oczywiście wyspa Bali. Luksusowe hotele w atrakcyjnych cenach to koszt około 150 euro za nocleg w miesiącach wrześniu i październiku. Szczególnie atrakcyjne i przykuwające uwagę są tutejsze plaże. Turyści bardzo cenią je sobie za naturalne piękno w bajkowej oprawie. Można nie tylko odetchnąć, ale również poopalać się. W Indonezji warto ponadto zobaczyć Święty Las Małp, który stanowi jedną z największych atrakcji turystycznego świata.

Gdzie jeszcze jadą turyści?

 

Azja to oczywiście ogromny kontynent, na którym znajduje się wiele interesujących miejsc i destynacji turystycznych wartych zobaczenia. Mowa tutaj chociażby o Sri Lance, czy Kambodży. Często turyści wybierając się także w interesujące zakątki Singapuru, ponieważ właśnie w tych krajach ceny za noclegi nie są wygórowane, z pewnością niższe od stawek za zakwaterowanie w w Indiach, Tajlandii, czy Indonezji. Mimo wszystko warto pomyśleć nad odwiedzinami innych krajów azjatyckich, ponieważ jest ich aż 48, dlatego możliwości podróży są niemalże nieograniczone.