Zainspirowani tradycją

Zainspirowani tradycją

Wiele osób uważa, że nie należy oglądać się za siebie. Uczy się nas, że sukces to nieustanne poszukiwania innowacyjności. Tymczasem na polskim rynku mamy coraz więcej renomowanych firm, które swój sukces zawdzięczają silnemu przywiązaniu do tradycji. W tym wypadku spoglądanie w przeszłość pozwoliło im stworzyć solidne fundamenty na kolejne lata prowadzenia działalności.

Zachwyt

 

Zachwyt zachodnią kulturą i ślepe podążanie za zagranicznym trendami, zaczynają jakby lekko tracić na swej sile. Oczywiście nie brakuje u nas topowych marek i sieciówek z zachodnim rodowodem, jednak przestajemy wstydzić się własnych korzeni, a to co polskie coraz chętniej promujemy na szeroką skalę. Po fali zalewającej nas obcymi sklepami, kawiarniami, hotelami i restauracjami, przyszedł czas na coś innego. I nagle powrót do tradycyjnej sztuki rzemiosła czy stosowanie unikatowych i starych receptur sprawiło, że polskie firmy zaczęły odnosić spore sukcesy na międzynarodowej arenie. Nasze meble, wędliny, rękodzieło, a nawet odzież, trafiają w ręce zachodnich klientów, którzy z zachwytem przyjmują polskie produkty, które coraz częściej zdobywają nagrody w prestiżowych, międzynarodowych konkurach.

Rozpoznawalność

 

Co ciekawe, w wielu przypadkach dochodzi do sytuacji, gdy polskie firmy są bardziej rozpoznawalne u naszych zachodnich sąsiadów niż na rodzimym rynku. Istnieją bowiem firmy, które dzięki eksportowi swoich produktów nie tylko uniknęły bankructwa, ale i mocno odbudowały swą pozycję. Wystarczyło jedynie postawić na sprawdzone, tradycyjne receptury i techniki, doprawione odrobiną nowoczesności.