Komputery stacjonarne bez kabli – prawda, czy mrzonka

Komputery stacjonarne bez kabli – prawda, czy mrzonka

Komputery stacjonarne to urządzenia, które początkiem swojej kariery cieszyły się ogromną popularnością. Gdy jednak nastał czas laptopów, PC zostały zepchnięte nieco na dalszy plan. Teraz jednak ponownie powracają do łask, nie tylko ze względu na to, iż są zdecydowanie lepsze pod względem parametrów od laptopów, ale również dlatego, iż nastała ich era bez podłączenia w postaci dziesiątek kabli. Brzmi niesamowicie? To jednak prawda. Warto poznać więcej szczegółów w tym temacie.

Na czym polega ten trik?

 

Przede wszystkim urządzenia te zostały skonstruowane w taki sposób, by łączyć w sobie monitor oraz jednostkę centralną odpowiadającą za całokształt sprzętu oraz jego funkcjonowanie. Dzięki temu powstał ergonomiczny kształt, który nie tylko pozwala na poręczne i praktyczne korzystanie z komputera, ale także gwarantuje wysokiej klasy parametry użytkowe.

Jak nazywają się takie komputery?

 

By jednak zwrócić uwagę na różnicę między modelami, które kiedyś były na rynku, a jednocześnie do nich nawiązać, rozpoczęto posługiwanie się nazwą all-in-one. Modele te przyczyniły się do zrewolucjonizowania całej branży technologicznej.

Jakie są zalety komputerów all-in-one?

 

Prócz wspomnianego już ergonomicznego kształtu, warto jeszcze zwrócić uwagę na to, iż nie zajmują one aż tak dużo miejsca, jak ich starsi poprzednicy. W dodatku prezentują się niezwykle nowocześnie i okazale, przy czym są bardzo wygodne.

Nie potrzebujemy wiele miejsca na biurku, by ustawić nasz komputer stacjonarny all-in-one. Co ważne, kable, którymi musimy się posługiwać, są ograniczone do niezbędnego minimum, a to bardzo sprzyja pracy z urządzeniem. Komputer ten dzięki swojemu kształtowi pozwala na jego przenoszenie oraz gwarantuje całkowitą mobilność. W połączeniu z niesamowitą wydajnością i efektywnością sprawia, że użytkownik jest w pełni zadowolony zarówno z praktycznej, jak i wizualnej strony komputera all-in-one.

Dobry pomysł i myśl konstruktorów sprawiła, że model ten przyjął się na rynku i został uznany za świetną alternatywę zarówno dla laptopów, jak i typowych, tradycyjnych komputerów stacjonarnych. To z kolei oznacza, że komputery te będą sprzętem nabywanym w każdym celu, ponieważ zintegrowane podzespoły wraz z monitorem pozwolą dosłownie wędrować z all-in-one w każde możliwe miejsce.

Przechowywanie all-in-one

 

Prezentowane urządzenie mobilno- stacjonarne nie sprawia żadnych trudności podczas jego przechowywania. Można schować go do biurka, do szafy, czy po prostu przestawić. Kolejną zaletą jest pobór energii, który w porównaniu z typowym sprzętem jest zdecydowanie mniejszy. To jednak w żaden sposób nie wpływa na jego pracę.